Косово

Пронајдени се 1349 резултати на тема „Косово“
Вести

Гутереш во извештајот за Косово: Недостигот на напредок во дијалогот носи ризик од дополнителни тензии и можна ескалација

Генералниот секретар на Обединетите нации, Антонио Гутереш ги повика Белград и Приштина да се воздржат од преземање унилатерални дејствија...
Фудбал

ГИ ПРОВОЦИРАШЕ СРБИТЕ СО ШАЛ ОД КОСОВО – пеколната казна ја доби по само неколку секунди, веќе нема да му текне на памет да направи вакво нешто (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Србија направи огромен исчекор кон пласман на ЕП 2024 со синоќешната победа на домашен терен против Црна Гора (3-1),...