сабота, 4 ноември 2023

Вести

РЕАКЦИЈА на сопштението на СУТКОЗ, во врска со невистинското произнесување на случувањата во ЈП Водовод и канализација

РЕАКЦИЈА на сопштението на СУТКОЗ, во врска со невистинското произнесување на случувањата во ЈП Водовод и канализација,...
Познати

ПОЛИЦИЈАТА ЈА ОДНЕСЕ КАЛИОПИ ВО ПОЛИЦИСКА СТАНИЦА НА РАСПИТ – концертот прекинат, салата се испразни по ГОЛЕМАТА ТРАГЕДИЈА!

Вечерва на концертот на македонската пејачка во Белград Калиопи почина жена на која претходно и се слошило. Според...
Познати

ВЕЧЕРВА ТРАГЕДИЈА НА КОНЦЕРТОТ НА КАЛИОПИ ВО БЕЛГРАД: Жена од публиката починала, македонската пејачка во солзи – молк во салата!

Пејачката Калиопи мораше да го прекине концертот кој требаше да се одржи во салата МТС во Белград. Како што пишуваат...
Вести

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ во 2021 од позиција на опозиција извојува огромна победа, сега да ја зокружиме и потврдиме со победа на претседателските и парламентарните избори со 61 пратеник

Целта на оваа кампања, пред официјалната е преку комуникација со граѓаните да препознаеме и да видиме што им е...
Познати

ЌЕ ВИ СЕ СКРШИ СРЦЕТО ОД ТЕКСТОТ – со оваа песна е погребан Метју Пери, гробиштата се наоѓаат спроти студиото каде се снимаше „Пријатели“ (ВИДЕО)

Најблиската фамилија и дел од пријателите на Метју Пери се собраа во петокот на погребот на актерот, кој се одржа...
Вести

Мицкоски на средба со здравствените работници во Прилеп: Мораме да го спречиме иселувањето на „белите мантили“ од Македонија

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски преку статус на Фејсбук пишува дека денеска имал средба со здравствените...